O mně

Jmenuji se Veronika Galusová. Jsem psychoterapeutka a pracuji v soukromé poradně v Hradci Králové.  

Již od počátku mých studií mě lákala terapie hrou. Absolvovala jsem různé výcviky a praxi v různých oblastech, až jsem konečně našla zaměření, ve kterém se cítím jako "ryba ve vodě". Sandtray terapie se stala nedílnou součástí mého profesního života a protože jsem pravidelně svědkem účinnosti této metody, ráda bych se o své zkušenosti podělila a možná i na pomohla k jejímu rozšíření v naší zemi. Její potenciál vidím ne jen v soukromém poradenství (individuální, rodinné), ale také ve školství a sociální práci.

Specializuji se na poradenství a rozvoj prostřednictvím hry v pískovišti.

Hra je nejpřirozenějším prostředkem vyjádření.

Terapie hrou pomáhá člověku propojit všechny roviny svého bytí (fyzickou, duševní a duchovní). Je to ten nejpřirozenější způsob učení nových dovedností a změny postojů, díky kterému můžeme efektivně docílit terapeutické změny. Tady a teď.

Jsem kvalifikovaná psychoterapeutka, členka České společnosti pro psychoterapii (ČAP).

Věřím tomu, že každý člověk má v sobě ten největší potenciál ke svému zdravému a spokojenému životu. Odborník může tento potenciál pouze probudit a rozvinout.

Při své práci využívám znalosti získané odborným studiem, ale také pozorováním života. S dětmi i dospělými využívám metodu hry v pískovišti (sandtray), která umožňuje nahlédnout s odstupem osobní problém a najít nejlepší způsob řešení. Díky zážitkům při sandtray terapii, si klient velmi efektivně nastolí pozitivní změny v jednání a prožívání, a to i následně mimo terapeutickou místnost. Klient si řídí práci na terapeutickém pískovišti sám, terapeut ho doprovází a podporuje. Díky tomu najde řešení, které mu opravdu sedne.
Dále využívám metody aktivní imaginace, edukace a kbt (kognitivně-behaviorální) techniky. Zajímám se o práci s tělem a energetickou medicínu. Obojí při konzultacích také využívám, abych podpořila zážitky a závěry z terapie.

Vystudovala jsem speciální pedagogiku na Univerzitě v Hradci Králové, sociální práci zaměřenou na komunikaci a aplikovanou psychoterapii na Pražské Vysoké škole psychosociálních studiích. Dále pak tříleté teoretické studium na Pražské psychoterapeutické fakultě.

Absolvovala jsem dlouhodobý komunitní a skupinový psychoterapeutický výcvik garantovaný PVŠPS pod vedením Zuzany Pinďákové a Jiřího Jakubů (550hod), tříletý výcvik v aktivních imaginacích pod vedením profesorem Pieterem Middellcoopem z Holandska (190hod) a dále pak kurzy zaměřené na terapii hrou v pískovišti pod vedením Madeline de Little z Kanady a další.

Od roku 2010 pracuji v soukromé poradně. Předtím jsem pracovala na oddělení rehabilitace a resocializace v Psychiatrické léčebně v Bohnicích a v několika neziskových organizacích jako sociální pracovnice a terapeutka.

Narodila jsem se v roce 1977. S manželem a dvěma dětma žijeme na vesnici v domě se zahradou u největšího lužního lesa v ČR. Miluji procházky do přírody. Ráda hraji na kytaru a zpívám.

Mou vášní je malování: https://verunciny-obrazy.cz .

V roce 2020 vyšla moje kniha o sandtray terapii. Dostupná je v běžné knižní distribuci.